2019-03-29
Млини на сторожі минулого
Однією з найважливіших галузей промисловості в Україні завжди залишалася борошномельна, яка розвивалася в міру того, як протягом століть удосконалювались та змінювались самі млини: вітряні, парові, водяні, кінні, які існували майже в кожному селі нашого району і забезпечували населення борошном різного ґатунку та помолу, а також крупою та олією.
Мітки:
Будераж,
Здолбунів,
Мала Мощаниця,
Мізоцький район,
мірошник,
млин,
Мости,
Старомильськ,
Суйми,
Устенське
Місцеположення:
Здолбуновский район, Ровенская область, Украина
2019-03-28
Виборчі дільниці по Здолбунівському району
31 березня 2019 року відбудуться вибори президента України. Іноді трапляються випадки, коли необхідно дізнатися до якої виборчої дільниці відноситься той чи інший населений пункт або ж вулиці певного населеного пункту. Для цього була розроблена мапа виборчих дільниць Здолбунова. Тут ви можете переглянути і скачати мапу виборчих дільниць по Здолбунівському району.
2019-03-23
Село Озерко в спогадах Капітули Івана Павловича
Спогади Капітули Івана Карповича про давні сторінки історії села Озерко.
( записано 16 січня 2014 року працівниками Мізоцької міської бібліотеки: Пальчевською О.В. та Карпюк І.В.)
Народився в 1927 році в селі Мізочок, в 1934 році пішов у 1 клас в Мізоцьку школу, але так, як ця школа була аварійною – то далі перейшов навчатися в Озерківську початкову школу. В 1944 році, у віці 17 років призвали до армії. Готували мене на Японський фронт, але так як військові дії там припинилися – попав у Болгарію, де прослужив 3,5 роки, потім перекинули на службу в Дніпропетровськ ще на 3,5 роки.
Мітки:
бурякорадгосп,
колгосп,
Мізоцький район,
Мізочок,
Озерко,
тракторна бригада,
чеські переселенці,
чехи
Місцеположення:
Озерко, Рівненська область, Україна, 35740
2019-03-22
Виборчі дільниці по місту Здолбунів
Ось-ось відбудуться чергові вибори Гаранта. Всі свідомі громадяни зроблять свій свідомий вибір за того чи іншого кандидата в президенти України. Звісно, ті хто вже брав участь у виборах, то знають де знаходиться його виборча дільниця, а хто ні - адреса дільниці буде вказана у запрошенні голосування на виборах. Тим не менше, проілюструємо створені сьогодні в місті Здолбунів постійні виборчі дільниці.
2019-03-14
Здолбунівщина. Цікаві факти останнього перепису населення в 2001 році
В кінці 1990-х років в Україні, мабуть, не було людини, яка б не знала скільки населення проживає у нашій незалежній новоствореній державі, адже по телевізору, щодня та щогодини, про це сповіщав рекламний ролик на каналі «1+1». «Нас 52 мільйони» гордо запевняли в рекламі. І ми гордилися, що незважаючи на зміни, які відбулися в країні, нас українців так багато. Однак пройшло кілька років і демографічна ситуація значно погіршилась.
За результатами першого Всеукраїнського перепису населення, який проводився 05 грудня 2001 року, «нас» залишилось уже 48 млн. 457 тис. осіб.
Місцеположення:
Здолбуновский район, Ровенская область, Украина
Шевченко в пам'яті народній на Волині
Восени, у жовтні 1846 року, наш рідний край, величну Волинь, один єдиний раз, незадовго до заслання в Оренбург, відвідав 32-річний випускник Санкт-Петербурзької академії мистецтв Тарас Григорович Шевченко.
За наказом київського генерал-губернатора Дмитра Гавриловича Бібікова Шевченко вирушив на Київщину, Волинь та Поділля збирати фольклорні та етнографічні матеріали, змальовувати історичні та архітектурні пам’ятки для “Комісії по розбору давніх актів”, яку в 1843 році засновано при Київському генерал – губернаторстві.
Мітки:
Волинь,
Гільча,
джерело Святого Миколая,
Дубенський тракт,
Дубно,
Острозький повіт,
поштова станція,
Шевченко
Місцеположення:
Гільча Друга, Рівненська область, Україна, 35762
2019-03-13
МААНС. Підприємство зсередини
25 лютого 2019 року в складі учасників виїзного засідання колегії Здолбунівської райдержадміністрації вдалося побачити як працює один з найбільших українських виробників сільськогосподарської техніки – приватне підприємство «Виробничо-конструкторське об’єднання «МААНС» .
Нині це підприємство є одним з найбільших українських виробників обладнання та запчастин до сільгосптехніки. Воно входить до групи компаній «АВТОЛЕНД», яка уже два десятки років імпортує та продає с/г техніку найвідоміших світових брендів, а також вирощує зернові культури на площі 6000 га.
2019-03-11
Протестантизм. Будинки молитви в Здолбунові
За останніми подіями в православ'ї ми геть забулися про чисельну общину протестантів на Здолбунівщині. Сьогодні хочу поділитися світлинами протестанських будинків молитви у нашому місті.
Із-за особливостей внутрішньої структури та сильної розрізненості протестанських церков, їхній облік вести доволі складно, тому ця інформація не претендує на істину останньої інстанції. Якщо у вас є що виправити та доповнити - буду радий всім вашим зауваженням.
Мітки:
адвентисти,
баптисти,
будинок молитви,
ЄХБ,
Здолбунів,
п'ятидесятники,
протестанти,
Свідки Єгови,
ХВЄ
Місцеположення:
Здолбунів, Рівненська область, Україна
2019-03-09
100 років на захисті здолбунівчан. Цікавий краєзнавчий проект
Хочеться поділитися одним цікавим історико-краєзнавчим проектом, котрий у вересні 2018 року я допоміг реалізував особовому складу 18-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Здолбунів. Він не дуже складний з технічної точки зору, але проводить цікаву паралель в історії нашого міста, зокрема роботі пожежної команди Здолбунова.
2019-03-07
Пам'ятники Т.Г.Шевченку на Здолбунівщині
Ну от нарешті, навесні 2019 року, я зібрався опублікувати матеріали по пам'ятним знакам великому Кобзареві на Здолбунівщині. Тут будуть представлені як офіційно взяті на державний облік пам'ятки монументального мистецтва, так і ті, котрі такими досі не являються. Отож, на сьогоднішній день на Здолбунівщині є 6 пам'ятних знаків (по простому - пам'ятників) Т.Г.Шевченку. В подальшому я опублікую більш розгорнуті матеріали по цим пам'яткам, історію їхнього встановлення, паспорти тощо. Сьогодні ж - оглядовий матеріал. І так, я зрозумію ваші скептичні посмішки при перегляді певних пам'яток монументального мистецтва :))
2019-03-06
Старець Леонтій - юродивий чи блаженний? Підбірка статей
Україна веде боротьбу не тільки на фронті проти московської агресії, а й духовну боротьбу із внутрішнім окупантом. Саме тому бачу потребу публікації статті про Леонтія на цьому блозі, адже він народився та похований в селі Нова Мощаниця на Здолбунівщині і його діяльність спричинила значний вплив на релігійне життя на Західній Україні.
2019-03-05
Сільські зупинки - обличчя Здолбунівщини. ФОТО
Є такі речі, котрі не дуже то й помічаєш щодня, адже сотні разів проходиш/проїджаєш повз них. Такими спорудами є зупинки, котрі примелькалися протягом чисельних поїздок на маршрутках в Здолбунів чи то Рівне. Одначе вони ж є обличчям кожного села, адже всі ті, хто їде транзитом через село, бачать, перш за все, зупинку. Свого часу мене попросили вибрати фото зупинок по селам у Здолбунівському районі. Шо з того вийшло - ділюся з вами.
2019-03-04
Мізоцький район в історії
Період, коли Мізоч виконував адміністративну роль, тобто був райцентром, 1940-1959 роки. Саме в цей період, на території не тільки району, а й Західної України в цілому, відбувалась радянізація, яка включала в себе: колективізацію, індустріалізацію, культурну революцію і масові репресії проти невдоволених новою владою.
2019-03-01
Історія одного підприємства: комбікормовий завод в Мізочі
Здолбунівський міжгосподарський комбікормовий завод селища Мізоч. ПІдприємство, яке кануло в небуття...
В 1971 році в селищі Мізоч Здолбунівського району Рівненської області розпочалось будівництво Здолбунівського міжколгоспного комбікормового заводу районного значення, який будувався на дольовій частці колгоспів Здолбунівського району та Мізоцького бурякорадгоспу, для виготовлення комбікорму - суміші зернової сировини з високим вмістом білка, вітамінів і мікроелементів для годівлі тварин.
Підписатися на:
Дописи (Atom)